1kala
01 اسفند 1401 - 21:17

دعوت نجیب میقاتی از نخست وزیر عراق برای سفر به لبنان

نخست وزیر عراق شامگاه امروز میزبان وزیر کار لبنان بود و نخست وزیر لبنان از این مقام عراقی خواست که به بیروت سفر کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، محمد السودانی نخست وزیر عراق شامگاه امروز دوشنبه میزبان مصطفی بیرم وزیر کار لبنان بود و طرفین روابط دوجانبه را بررسی کردند.

خبرگزاری رسمی عراق (واع) گزارش داد، السودانی و بیرم در این دیدار راهها تقویت روابط دوجانبه را بررسی کردند و بیرم نیز پیام کتبی از سوی نجیب میقاتی نخست وزیر لبنان، تسلیم وی کرد.

در این پیام، میقاتی از «مواقع برادرانه عراق» قدردانی شده بود و میقاتی از السودانی خواسته بود که برای بررسی هر چه بیشتر همکاری مشترک به بیروت سفر کند.

در این دیدار همچنین همکاری در زمینه محصولات کشاورزی و تبادل تجارب در زمینه بندرگاهها و سایر فعالیتهای اقتصادی بررسی شد. السودانی نیز تأکید کرد که عراق تمایل دارد در همه زمینه‌ها، همکاری با لبنان را گسترش دهد.

در مهر ماه گذشته نیز،  «جوزف عون» فرمانده کل ارتش لبنان به عراق سفر کرد و با «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر سابق این کشور دیدار و گفت و‌گو کرد.

در این دیدار روابط دو کشور عراق و لبنان و راههای گسترش همکاری‌ها و توسعه توانایی‌هایی نهادهای نظامی عراق و لبنان مورد بحث قرار گرفت. دو طرف همچنین در خصوص تلاش‌های نیروهای نظامی عراق در مبارزه با تروریسم و پیروزی‌های میدانی به دست آمده و تأثیرات آن بر تثبیت امنیت و ثبات در عراق و منطقه گفت‌و‌گو کردند.

یک منبع در وزارت دفاع عراق گفت که از جمله پرونده‌هایی که فرمانده ارتش لبنان با مقامات عراقی در مورد آن بحث کرد، امکان حمایت تسلیحاتی و لجستیکی عراق از ارتش لبنان است.

پایان پیام/ 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1046926