1kala
06 بهمن 1401 - 11:13

مهار آتش سوزی در بازار قوچان/خسارت ۵۰تا ۱۰۰درصدی ۱۵ مغازه

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قوچان از مهار حریق گسترده در بازار قوچان که به دلیل آتش سوزی یک واحد پلاستیک فروشی حاوی مواد اشتعال‌زا اتفاق افتاده بود خبرداد.

حسنعلی ولی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از قوچان در خصوص حادثه آتش سوزی در این شهرستان اظهارداشت: این حادثه حدود بامداد امروز پنج شنبه در مغازه تعطیل شده‌ای در خیابان شهید بهشتی قوچان رخ داد که شهروندان با مشاهده خارج شدن دود و آتش از این مغازه، حادثه را به سامانه 125 اعلام کردند و بلافاصله 10 خودرو سبک وسنگین، 20 مامور از ایستگاه‌های آتش‌نشانی و 40 نفر نیروی خدمات شهرداری به محل اعزام شدند.

وی افزود: با وجودی که از همان دقایق اولیه حادثه، نیرو‌های عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قوچان برای اطفای حریق به محل حادثه اعزام شدند، اما به دلیل مشتعل بودن مواد داخل مغازه و چوبی بودن سقف‌ها، آتش به اطراف سرایت کرد و 9 باب مغازه دیگر هم طعمه حریق شدند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قوچان با بیان اینکه نیرو‌های امدادی شرکت برق و گاز حاضر در محل حادثه برای احتیاط، برق و گاز منطقه را قطع کردند، افزود: سرانجام بعد از 4 ساعت تلاش بی وقفه آتش نشانان و نیرو‌های عملیاتی سازمان از سه ایستگاه مرکزی شهر، این آتش سوزی گسترده مهار شد.

ولی زاده اضافه کرد: در این حادثه بیش از 15 باب مغازه پلاستیک‌جات، میوه فروشی و ... به میزان 50 تا 100 درصد آسیب دیدند؛ اما میزان دقیق خسارت‌ها هنوز مشخص نیست و علت وقوع حریق نیز در دست بررسی است.

وی با بیان اینکه تلاش آتش‌نشانان موجب شد از سرایت حریق به بافت قدیمی دیگر مغاز‌ها و گاراژ مجاور جلوگیری شود، افزود: با توجه به وجود مواد قابل اشتغالی مانند مواد پلاستیکی، مواد شیمیایی و وسعت حریق و سقف‌های چوبی مغازه ها، نیرو‌های عملیاتی بخوبی آتش سوزی را مهار و از بروز خسارت بیشتر جلوگیری کردند.

انتهای پیام/282/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 998930