1kala
05 بهمن 1401 - 17:30

ممبینی: برای تحول بنیادی نباید فوتبال پایه را فراموش کنیم/ ریشه برخی چالش‌ها انجام نشدن اقدام بنیادی است

دومین نشست دبیرکل با مدیران و مشاوران دپارتمان مسئولیت اجتماعی و بازی جوانمردانه فدراسیون فوتبال برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، هدایت ممبینی، دبیرکل فدراسیون در نشستی با حضور احسان محمدی، رئیس دپارتمان مسئولیت اجتماعی و بازی جوانمردانه، علی نوریجانی مشاور فرهنگی دبیرکل، غلامحسین زمان آبادی مشاور فرهنگی فدراسیون و علی هزاوه فرزند شهید حسین هزاوه از شهدای زمین چمن چوار در مرکز ملی فوتبال برگزار شد.

در ابتدای این نشست، هدایت ممبینی دبیرکل فدراسیون فوتبال با اشاره به ضرورت ایجاد تحول و در برنامه‌های فرهنگی فوتبال گفت: برخی از چالش‌هایی که امروز گریبانگیر فضای فوتبال شده است، ریشه در عدم انجام اقدامات بنیادی، به روز و سازگار با فضای این ورزش دارد. برای همین در این دوره امیدواریم بتوانیم با استفاده از ظرفیت‌های داخلی و بین‌المللی دپارتمان مسئولیت اجتماعی فدراسیون فوتبال گام‌های تازه‌ای برداریم. 

وی افزود: اگر دنبال تحول بنیادین در فوتبال کشور هستیم نباید فوتبال پایه را فراموش کنیم، لازم است در این حوزه میان دپارتمان‌های جوانان، آموزش و مسئولیت‌های اجتماعی فدراسیون فوتبال رابطه تنگاتنگی ایجاد شود تا به صورت ویژه بتوانیم شاهد ارتقای رفتارهای حرفه‌ای در زمین‌های فوتبال از سطوح پایه باشیم.

ممبینی با اشاره به سرفصل‌های دوره‌های آموزشی یوفا خاطرنشان کرد: بسیاری از نکاتی که در دورهای آموزشی بین‌المللی به مدرسان، مربیان و بازیکنان آموزش داده می‌شود در راستای تقویت شخصیت فرهنگی و اجتماعی آنهاست. اینکه بتوانند توانمندی‌های خود را مدیریت کنند، ظرفیت‌های خود را بشناسند و رفتارهای حرفه‌ای که از یک ستاره انتظار می‌رود بروز دهند. این موضوعات را می‌توان با فرهنگ ایرانی همسو و دوره‌های نوین آموزشی را باز تعریف کرد.

در این نشست، بحث و تبادل نظر درباره برنامه‌های آینده فدراسیون فوتبال در حوزه مسئولیت اجتماعی و فرهنگی، ارائه پیشنهادات در خصوص افزایش تعاملات فرهنگی میان فدراسیون و سایر نهادهای فعال کشور، برنامه‌ریزی برای تجلیل از فوتبالیست‌های نیکوکار و توجه ویژه به شهدای فوتبال از مباحثی بود که مورد بحث و بررسی قرار داشت.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 997896